1

Téma: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj nováčci, koukám, že se nás tu zaregistrovalo teď více, tak jsem si řikala, že založim nové téma, abychom se tu mohly všechny podělit o své zkušenosti a zážitky :-), tak snad to nebyl blbej nápad a někdo sem něco napíše :-) Hezký den

2

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj všem, myslím, že to byl dobrej nápad pro nás "novotinky" ( a snad neva že sem běžec a nééé běžkyně ) tak sem se zážitkama a pocitama:-) za sebe běhám a plavu a to nejen proto abych nebyl "schnilej" ale i proto, že když doběhnu tak ten pocit je pro mě naprosto omamující a je to taková věc kterou mi nikdo nikdy nevezme!!!! jinak boty Asics _Nimbus 12 a mám je poprvé a ten gel je fááákt slušnej......mějte se a kilometry do nohou přeje Matyáš

3

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj,
skvělej nápad...běhám třetí měsíc.Musím říct,že z pár metrů na začátku jsem teď na hodince pomalého běhu...takové rychlejší chůzi:-)Lepší boty mám měsíc a dávám za pravdu všem,kdo je doporučují.Žádné odkládání a kupujte.Udělají kus práce.Hlavně ten lehoučkej pocit při došlápnutí.Poslouchám mp3,dávám různé trasy a nejraději vyrážím kolem 7 ráno.Zatím se označuju za závisláka:-)..někdy nemůžu ani dospat,jen abych vyrazila,je to přesné:omamující pocit....tak vydržet,ať se nám to běhá:-)

4

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj všem, no mám radost, že jsme se takhle krásně "sešli" :-). Já běhám už 5 měsíců a zatim jsem jak řekla vendysmen: závislák, pocity že nemůžu dospat mě už pomalu opustili, ale za to mám pocity, už abych byla doma a mohla si zaběhat. Je to dva týdnu co mám doma nový běžecký pás a jsem naprosto spokojená, je to opravdu paráda. Do nynějška jsem běhala venku a opustiti z toho kvůli pásu určitě nehodlám, jelikož člověk opravdu občas potřebuje vypustit a vypadnout, nadýchat se čerstvého vzduchu a to mi otevřený okno při běhání nedá :-). Ale teď jsem nově zamilovaná do pásu, tak bude chvilku asi trvat než se ven dostanu. Na páse vydržim 40 minut běhu a 30 minut rychlá chůze, snažim se ho využívat co nejvíce. Botky etdy mám asi obyčejné - běžecký nike, ale na asics Nimbus 12 to fakt nemá nooo, nimbus mi připoměl harryho pottera :-D nimbus 2000 si zrovna řikám, jaktože mi to tolik zní :-D (chi chi to jen pro zasmání) ale hned botky ojuknu :-) hezký den Markéta

5

Re: Pozdrav pro všechny nové

Tak se znova podělim o zážitek. Včera jsem se kousla, že poběžim hodinu.  Musim říct, že posledních 5 minut jsem teda mlela z posledního a musela jsem se fakt kousnout, abych to doběhla, a potom? začali mi šíleně blet kolena, tak doufám, že je to jen únava a né něco vážnějšího. Takže jsem si vlastně přišla pro pochvalu-prásknu to :-D :-D.. néé jen teda že hodina je stále ještě asi hodně, chce t ještě chvilku vydržet na těch 40ti s postupně pak přidávat po 5 minutách asi, takže chci pochválit vendysmen že je schopná po třech měsíchc vydržet hodinu v tempu-klobouk dolu!! Jinak Matyáši, koukala jsem na ty botky co sis pořídil, a jsou úžasný a ani nejsou drahý, čekala jsem upřímně mnohem větší pálku, takže přemýšlim, že se budu opičit a botky si pořídim :-) ;-) ( jinak Maty, to, že jsi chlap, je ještě více povzbuzující, alespoň nás můžeš hecovat ;-)), nebo teda alespoň mě! :-D

6

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj lidičky,
tak se také hlásím jako naprostý nováček. Včera jsem si udělal radost a koupil nové botky a rozhodl se, že začnu běhat. Před cca 15 letech jsem malou chvíli běhal, ale od té doby uběhlo už hodně času. Teď bych rád začal nanovo a hlavně u toho už vydržel. Mám tak za sebou teprve dva běhy i když spíše indiánské běhy rychlostí postřeleného šneka smile ale i tak z toho mám radost a doufám, že se brzy dostanu k tomu aby se tomu dalo říkat běh smile a taky že si tu budu moci pokecat se stejně postiženýma lidičkama o krušných začátcích. Přeji všem hezký večer

7

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj GeraldeG10,
Koukám, že Plzeňák :-), tři roky jsem v Plzni bydlela, na Košutce, a byli to krásný tři roky :-). Kam tam chodíš běhat jestli se můžu zeptat? Směrem krkavec, nebo bydlíš v jiné části, kde se dá běhat? Začátky jsou vždycky nejtěžší, ale máš vyhráno, nejtěžší asi je se opravdu kousnout a jít zase do toho. Taky jsem kdysi běhávala ale to je tak před 12kg navíc :-D a bohužel je to nějakých 5 let zpátky, hrozný, jk rychle člověk zpohodlní a nabere aniž by si toho sám všiml, až fotky nám ukážou pravdu :-D. Já jsem se teď pustila na páse do hodinových bězích a teda ukrutně mi bolej kolena. Teď jsem dva dny neběžela, fakt jsme byla unavená, tak uvidim dneska, jsem už strašně natěšená, jen teda ty kolena-snad to bude dobrý, jinak to asi bude chtít nějakou výživu, poradí mi někdo co s tim?

8

Re: Pozdrav pro všechny nové

Trefila si to naprosto přesně, bydlím na košutce, tak že to mám do lesa jen kousek a mám trasu kam chodím běhat směrem na Krkavec. Je to asi tak 6km trasa kterou se snažím uběhnout celou, ale mám za sebou teprve tři běhy, ale i tam se pomalu zlepšuju, snad to tak půjde dál. S kolenama by asi nejlépe poradil ortoped, ale pokud jde o výživu tak vřele doporučuji Colafit, což je kloubní výživa. Používám ji protože také lezu a klouby jsou tak extrémě namáhány a mám s tím dobré zkušenosti, tak to můžeš zkusit. Rozhodně tím nic nezkazíš. Tak držím palce a ať to běhá.

9

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahojky, no tak to jsem se krásně trefila, cesta je to nádherná, ale teda vyběhnout to..měla jsem co dělat, abych to vyšla!! :-D natož vyběhala, byla jsem tam v zimě a to je fakt nádhera, celkově je to tam moc krásný.No tak super, to je náhodička :-))) Normálně mi to úplně potěšilo, jen teda jsem čekala, že je tam nějaká rozhledna a on je to jen satelit, ale tak procházka krásná a na běhání taky parádička :-) No tak Colafit určitě zkusim, moc děkuju, v jaké cenové relaci se to pohybuje?  Zatim papa

10

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj, před chvílí jsme našla tyto stránky a hned jsem se zaregistrovala.
Běhám už skoro 9 měsíců. Sca 4x týdně 5-6km. Běhala bych víc, ale bohužel nemám vždy hlídání malýho.
V sobotu jsem běžela Lesní Říčanský běh 5.7km. Doběhla jsem asi 3 od konce, ale i tak jsme měla radost. : )))
Moc mi běhání pomáhá na psychiku. 
Taky bych ráda plavala, ale v okolí není kde.
No nic, pozdravuji všechny přítomné : )
Alena

11

Re: Pozdrav pro všechny nové

@Market: Já tedy neběhám až nahoru, to je pro mě zatím moc, ale jen část trasy. Rozhledna tam dřív bývala, ale nyní je to již dlouho zavřené a jsou tam pouze vysílače. Pokud jde o Colafit tak stojí cca 350Kč a je to balení na dva měsíce, tak že nic drahého.
@Alena77: Také zdravím na tomto poněkud mrtvém foru, ale třeba to tu rozhýbeme

12

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj všichni,

taky se připojuji k běžcům začátečníkům:o)) Začala jsem koncem letošního května a prvotní euforie mě opustila po Adidas běhu pro ženy 10.10.2011. Od té doby mám menší krizi. Ale tenhle týden se jí chystám opět pokořit a připojit se k nadšeným podzimním běžcům. A myslím, že toto začátečnické fórum je přesně to co mě nakopne:o)
Jinak průměrně běhám 5km, to mi jde zatím nejlépe a časově nejdéle jsem zatím dala hodinku. Za týden už začnu bojovat spíš s brzkým stmíváním na naší cyklostezce v Dolních Měcholupech, ale snad to nějak překousnu.

13

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj všichni běhači :-)
jak jste na tom s běháním v zimě? Já začal běhat letos na jaře a čeká mě první zima. Zatím to dávám ale nevím jak s prvním sněhem. Běhám tak 3x do týdne kolem 7 km. Tak zatím a běhání zdar:-)

14

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj běháčkové :-)
Mám úplně velikou radost, že se to tu takhle rozjíždí, už jsem se bála, že byla snaha marná a koukám, že není :-)) tak supa!
GeraldG10: Moc děkuju za tip, 350,- Kč na dva měsíce je teda fakt pecka cena, to si pro to hnedka skáknu :-), čekala jsem za to větší jobovku, abych se přiznala!! tak to začnu určo baštit a věřim, že to pomůže :-D. 
Dawe: Se zimou bohužel jinak taky neporadim, já to vyřešila běžeckym pásem, v giga sportu maj na ně teď akci 15% dolu a ze 30ti jsme ho koupili za dvacet, jelikož jsme prodavačum řekli, že za něj víc nedáme a hle.. dostali jsme ho :-) ale je to teda mašina jak prase, pomalu div neběhá za mě.. ale maj tam i mnohem lacinější stroje a jak řikám, s cenou se tam určitě dá domluvit! Kupovali jsme ho na Zličíně.. Jinak koukám, že jste všichni fakt bláznivý běhači, běhám na páse, běhám teď hodinovky, ale zatim na to nemám jsem totálně vyflusaná, tak asi maličko uberu a to za tu hodinku mám pomalu 8 Km, ale jsou teda fakt vydřený. Ale řikám si, že už kvůli vám se nemůžu dát, jelikož když dokáže Vendysmen běhat po třech měsících hodinovky, tak se přeci po půl roce běhání nemůžu nechat takhle zahanbit, ale musim říct, fakt klobouk dolu!! :-)

15

Re: Pozdrav pro všechny nové

@dawe: tak to jsme dva co se připravují na zimu, oblečení bych asi nějaké dohromady dal, ale dost dobře si nedovedu představit běhet ve sněhu, zvlášť když nemám boty s goretexem či jinou memránou a po lesích nečekm že kvůli mě budou upravovat cesty big_smile

16

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ale no tak chlapi, neskučte :-), určo se něco najde, třeba zrovna kvůli vám ty cestičky budou upravovanější.. :-))) (bylo naivní asi co? :-D   )

17

Re: Pozdrav pro všechny nové

@market: pás je asi dobrej, ale nějak se mesmířím s tím, že bych běhal doma a už vidím že u nás by pás po dvou měsících skončil jako věšák na oblečení :-) ...takže zatím běhám venku a když je vyloženě hnusně tak jdu plavat nebo na spinning, mám tu kliku že manželka je spin. lektorka tak mě vždycky zastrčí na hodině někam do koutku a já si jedu co potřebuju:-)   ...jinak snad se sníh letos opozdí a bude se dát běhat co nejdéle a když už napadne tak se pomalu (i psychycky) připravuju na běžky, tak snad to nějak půjde i když jsem na nich asi 20 let nestál. No bude to pr... :-)

18

Re: Pozdrav pro všechny nové

Dawe: pás je suprovej, my s přítelem běháme oba, a jeden z důvodů proč jsme ho kupovali byl, že on má dvě práce a vrací se domu až večer a i když sice na fotbale se sparťankama běhá, tak mu to přijde málo, další důvod byl samozřejmě ten, že jsme ho moc chtěla :-D máme ho doma už pomalu měsíc (za 3dny) a nemůžu si to vynachválit, je teda fakt, že co je doma, nevytáhla jsem paty ven, ale zatim si užívám svou novou zamilovanost :-) a právě, že stál na mě až zbytečně moc, tak už z toho důvodu bych z toho nerada udělala věšák na prádlo :-) nééé fakt je to super, je zas dobrý mít doma přístroj a né kupovat si domu "něco" na co si řewkneš, joooo já na tom cvičit budu, z toho pak práveže ten věšák je :-D Dám samozřejmě vědět jak dlouho mi to vydrží, ale věřim, že mi to jen tak bavit nepřestane, v létě se ráda vrátim na svojí stezku, avšak přes zimu..ajajaj :-)) ale těšim se na lyže to je jasný, ale ven asi opravdu na běhání jen když nebude taková zima, já neumim dýchat nosem a vydechovat pusou takže v zimě jhsem z toho vždycky byla akorát nemocná a pak se na to klasicky vyprdla.. :-(

19

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj běhačky a běhači :-),
nevím, jestli je věk, který mám (51) ještě vůbec vhodný k tomu, abych začala běhat, ale již nějakou dobu s touto představou koketuji a po nalezení tohoto fóra a přečtení vašich příspěvků jsem se rozhodla, že věk jako překážku brát nebudu. Ke sportu jako takovému jsem vždy měla vztah víc než kladný (aktivně volejbal, cyklistika), ale po operaci ramene a menisku jsem musela pohyb omezit. Teď, po určité době, bych se ráda k pohybu vrátila a běh mě láká nejvíc. Budu ráda za vaše rady, zkušenosti a doporučení, jak začít s běháním a na co si dát pozor.

20

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahojky sequences,
nejprve bych Tě mezi náma velice ráda přivítala a jistě budu mluvit za všechny, že věk nehraje vůbec žádnou roli, naopak smekám, že máš chuť a odvahu se do běhu vůbec pustit. Mojí mamce je 49 a představa, že by byť jen přemýšlela nad tim, že by se šla sama od sebe proběhnout, je asi více než nepředstavitelná, kdežto zase rodiče od přítele (stejně staří 49) ty naopak začali být oba velice aktivní a to přítelova maminka taky velice dlouho o sportu jen mluvila, takže naopak v mých očích je už jen to, že se člověk k něčemu sám dokope je paráda, je to první krok :-) dej rozhodně vědět, jak Ti to běhá, jaký byl první pocit, když jsi dorazila domu :-)

21

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj, ahoj, ahoj
@sequences: Rozhodně se připojuji k Market. Není na co čekat a věk není překážkou. Ve tvém případě pokud mohu radit pozor na koleno chce to začít opravdu pomalu zvlášť po operaci menisku se koleno lehce přetíží. Takže ze začátku lehké výklusy a samozřejmě důsledné rozehřátí a protažení. Při jakékoliv bolesti kolene doporučuju konzultaci s lékařem sám ze s vé zkušenosti vím co udělá přetažený meniskus. Já jsem učebnicový příklad jak nezačínat:-) Hned ze začátku jsem napral tréninky 4x-5x týdně na hranici vyčerpání a koleno jsem pak léčil 2 měsíce. Takže čím pomaleji začneš tím víc prostoru dáš tělu na zvyknutí.
@Market:co pás ještě není obalenej hadrama? :-) zatím má být krásně měla by jsi ještě vyběhnout ven. Pás užiješ až nasněží:-)

22

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahojky běháčkové moji,
Ne Dawe, zatím ještě není obalený hadrama, akorát čekám, až doběhá přítel a budu ho moct vystřídat :-) venku je nádherný podzim, v neděli jsme byli na procházce je to paráda, ven bych ještě vypadnout chtěla, ale domu se vracíme za tmy a nebudu lhát: jsem poseroutka :-D, navíc vyrazit s čelovkou, to taky neni moc pro mě a představa, že mi někde uvízne pavouk a pěkně se na mě sveze-to neni pro mě moc příjemná představa :-) ale o víkendu bych chtěla určitě protáhnout nožky venku :-)

23

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahoj všichni,
tak se zase hlásím:-)Běhací mánie mě pořád neopouští.Ve skříni mám nová trička a vestičku,tepláky,čapku a všechno je to příjemný a i když je venku mlha,funguje to,jak má.Jelikož mám rodiče na Šumavě,nová výzbroj prošla opravdu těžkou zátěží:-)
Ráno,oblečena jak se patří a  s pevným cílem doběhnout do vedlejší vesnice-3km-jsem nechtě ve dveřích  malinko couvla...
Odhodlání donést rodině čerstvé housky k snídani zvítězilo.Neodradil mě ani teploměr,který ukazoval 4 stupně.Chladno mi už po pár metrech nebylo,polekala sem jen paní s pejskem,která vyjekla,když se otočila a viděla mě jak běžím směrem k ní,zahalena do kapuce.Housky sem zdárně koupila,v pohodě doběhla zpět.Zamlátila sem si doma pěstičkama do futer a vzpomněla na dobu diskoték,kdy nám tato cesta připadala nekonečná a otravná.Jde to čím dál líp a já z toho mám obrovskou radost.A určitě se připojuju k Dawe-chce to začínat opravdu pomalinku.Čím pomaleji,tím lépe.Jo a k tomu věku:běhat začal i můj 46 letý kamarád a prohlásil,že určitě patří tak ke 3% populace a byl pyšnej...tak do toho.

24

Re: Pozdrav pro všechny nové

Ahojky vendysmen,
musim říct, že mám z toho neskutečnou radost, chi chi, napsala jsi to moc krásně, že jsem si to i dokázala představit :-D, tento víkendu plánuji, že určitě vyrazim se proběhnout trochu do světa na vzdoušek, každopádně musim říct, že mít pás doma, je fakt nádhera a pohoda, né, že bych v tomto "zlenivěla" :-D, ale smozřejmě přes týden mi to opravdu ven neláká. No takže koukám, že nám to všem krásně běhá, což je super pecička, musíme se podporovat to je jasný :-) tak ať nám to běhá :-))

25

Re: Pozdrav pro všechny nové

Tak dneska mám za sebou také svůj "první" běh. A musím říci, paráda ! Co se týká bot, tak mám Mizuno (nevím jakou řadu, ale je to řada pro "větší" lidi 90/110kg) a jsou fakt vynikající.  Uběhl jsem 7 km takovým volnějším tempem (běhám na čas 30 minut)  a už se těším na to, jak opět zase vyběhnu. Poslední tři roky jsem se válel, od doby co jsem skončil s hokejem, když nepočítám to, že občas navštívím posilovnu. A tak mám radost, že jsem našel něco co mě snad bude bavit. Akorát škoda, že jsem s tím nezačal dřív. Teď o víkendu se tady v Krčském lese, kde běhám běží Velká kunratická. A je mi trochu líto, že se jí nezúčastním. Na tu si zatím nevěřím. Ale za rok !!! To už tam stát určitě budu !