1

Téma: Bolest slapky a bocniho steheniho svalu po prvnim behu (treninku)

Dobry den,

jsem v Nemecku na studijnim pobytu, a hledal jsem nejaky sport, kde bych se mohl vyzit. Doma hraji volejbal, ale v Nemecku tuhle moznost bohuzel nemam. Chci zacit s bahanim a proto jsem si koupil bezecke boty, bohuzel az tady v Nemecku, vyzkousel jsem asi sedm paru bot, oskenovali mi nohu, dale jsem musel behat an pase, atd... Nakonec jsme vybrali boty Mizuno wave rider 12. Mam 14 dni na vyzkouseni a muzu je vratit.

Vcera jsem boty vyzkousel po behu mne bolel na leve noze steheni sval, a dnes rado mne rozbolela prava slapka. nevim zda jsem siu poridil nevhodne boty, enbo zda je to pri zacatcich normalni nejaka bolest. nebo zda se jedna o pretrenovani.

2

Re: Bolest slapky a bocniho steheniho svalu po prvnim behu (treninku)

Mě ze začátku bolely jak šlapky tak stehna i lýtka.. a vzhledem k tomu jak pečlivě jsi vybíral boty tak si nemyslím, že by to jimi bylo zapříčiněno..

3

Tedy závidím, s jakou péčí s tebou v obchodě vybírali boty... Zažil snad někdo nějaké takovéhle zacházení tady???
Bolest je dosz možná způsobená přepálením začátku. Začít musíš pomalu, i když máš dobrou kondici. Přeci jen je to dost jednostranné zatížení svalstva. Ty máš pocit, že je vše v pořádku, běží se ti dobře, máš dostatek sil, ale když se to rozleží (a endorfiny odplynou), tak se to všechno ozve. Jednak se musíš po běhu pořádně protáhnout, uvolnit svaly atd. - návody najdeš, a jednak opravdu začínat postupně.

4 Naposledy upravil: karolína (12.10.2012 11:54)

To nebude topánkami , ale tým , že ako píšete ste len začala , tak to asi bude nezvyk a časom sa to zlepší . Ak nie , potom bude asi lepšie nájsť si iný šport , alebo ako ja používať tejp , čo je vlastne moderná pomôcka , ktorú využívajú hlavne vrcholoví športovci , ale je k dostaniu aj na http://www.tejpy.sk . I v Čechách .