76

Re: začátky

Ahoj!! Začala jsem běhat teprve asi před 5 dny, ale bohužel jsem si již po 3 dnu způsobila natažení šlachy u pravé nohy - je to silně bodavá bolest do paty při sebemenším nášlapu.. - mám podezření na achilovku!! - dnes jsem tedy byla nucena jít jen na procházku, ale i tak mi to dalo zabrat! - Nevím co s tím - běhat si netroufám - ani to nejde. Poradí mi někdo, kde jsem udělala chybu a jak pokračovat?? Zatím jsem běžela tak 3 km kombinaci běh a chůze...

77

Ahoj, já běhat začínám a občas bych si ráda s někým o tom pokecala. Hlavně potřebuji trochu povzbudit, protože moje fyzička je na nule.

78

MiLuka78 napsal:

Ahoj!! Začala jsem běhat teprve asi před 5 dny, ale bohužel jsem si již po 3 dnu způsobila natažení šlachy u pravé nohy - je to silně bodavá bolest do paty při sebemenším nášlapu.. - mám podezření na achilovku!! - dnes jsem tedy byla nucena jít jen na procházku, ale i tak mi to dalo zabrat! - Nevím co s tím - běhat si netroufám - ani to nejde. Poradí mi někdo, kde jsem udělala chybu a jak pokračovat?? Zatím jsem běžela tak 3 km kombinaci běh a chůze...

No základ je začít velmi pomalu zvlášť, jestli jsi žádný sport předtím nedělala. Začít procházkama, pak procházky svižnější chůzí a až třeba po týdnů až dvou až ti rychlé procházky nebudou dělat žádný problém, tak začít s indiánským během (kombinace běhu a chůze) a za nějakou dobu budeš v pohodě běhat smile Do toho je důležité se začít protahovat a před během se trochu rozehřát smile Teď si s tím ale zajdi k doktorovi, protože si můžeš ještě víc ublížit.