1

Téma: Začátečník, prosím o radu.

Zdravím lidi, rád bych se poradil s někým více kvalifikovaným co se týče běhání, protože já jsem úplný zelenáč :-). Je mi 24 a naposledy jsem "aktivně" běhal asi na střední škole. Potom už přišla jen práce kde mám sice pohybu až dost, ale kila šla nahoru. Mám 173cm a 85kg. Tak jsem se rozhodl že začnu běhat ať jde něco dolů. Je to týden co jsem začal s během a téměř každý den běžím ve svém tempu asi 3.5km. Ale když jsem tak zhurta začal naskytuje se otázka jestli si tím vlastně víc neubližuji. Běhám jen v lese kde je měkký podklad v pohodě to udýchám jen kolena trochu bolí. Děkuji za Váš názor, radu nebo tip :-).

2

Re: Začátečník, prosím o radu.

Ahoj, ačkoliv jsem taky "zelenáč", tak si myslím, že tělo si řekne, jestli ještě nebo už dost. Běhám asi dva týdny obden zatím, zezačátku mě ničila jedna kyčel a koleno, ale snažila jsem se to při i po běhání i během volného dne rozhýbat, protáhnout, a zatím to fungovalo. Nechávám si ten den volna na to, aby to nebylo pro tělo takový šok po nicnedělání, protože po každém pohybu je důležitá i regenerace (spánek, odpočinek) a přísun kvalitní energie. Samozřejmě pořízení běžeckých bot uleví kloubům, sportovní oblečení bude zase chránit tělo před prochladnutím.. navíc záleží, jak běháš, jestli kondičně pomalu, nebo naopak rychle s tepovkou vysoko.. jestli si tím ubližuješ nebo ti to prospívá zjistíš pravděpodobně stejně až s postupem času :-) Běhu zdar!