1

Téma: Hubnutí běháním

daří se vám hubnout při běhání? kolik jste zhubli za jakou dobu? ...

2

Re: Hubnutí běháním

Mě 14 kilo za 3 měsíce. (Samozřejmě jsem se musel omezit v jídle.)

3 Naposledy upravil: Barcelona (04.08.2008 22:47)

Re: Hubnutí běháním

Právě jsem za tři měsíce shodil 13kg, kdybych nepotřeboval shodit hlavně svalovou hmotu, šlo by to ještě rychleji :-) Doporučil bych tu zásadní věc - hodinu po doběhu nejezte nic a HLAVNĚ hodně během hubnutí pijte..Nejvíce energetická jídla jezte ráno (musli, ovoce), v poledne velký pozor hlavně at jídlo není těžké (velmi nevhodné jsou tučné omáčky, smažená jídla, veškerá přespříliš tučná jídla, naopak skvělá je rýže, těstoviny - ze zkušenosti vím, že ani vepřové maso neublíží, je i lepší než kuřecí, ve kterém mohou být antibiotika nebo hormony, které se podávají drůbeži abybyl větší výdělek).

Z vlastní zkušenosti mohu tedy poradit , právě mám 93kg, měl jsem 108 a chci shodit na 80 smile Od 98kg ale shazuji už téměř výhradně svalovinu, což je mým účelem. Shodit tuk považuji opravdu za hračku, nechápu jak s tím může mít někdo problém. Výrazně pomůže zejména běh, cyklistika a snad nejlepší jsou procházky nad hodinu a půl trvající (klidně i 2,5 hodiny), snažte se při nich málo sedat.

Editoval Barcelona (2008-08-04 23:47:54)

4

Re: Hubnutí běháním

Mohu se zeptat kolikrát týdně jsi takové procházky dělal? Děkuji za odpověď

5

Re: Hubnutí běháním

To já se tedy snažim shodit hlavně tuk, ale my to máme bohužel v rodině ty větší zadky, takže je to trochu obtížnější - geny bojují holt. .... to je hodně dobré za 3 měsíce 13 kg - to tedy gratuluji.

6

Re: Hubnutí běháním

userX, Barcelona - také vám gratuluji, opravdu velice pěkná čísla

Jste výborná ukázka toho, že se u běhání dá opravdu zhubnout - samozřejmě se změnou jídelníčku.

Proto je i pro ostatní důležité - přiměřený fyzický pohyb a změna životního stylu
Tím fyzickým pohybem nemyslím jen běhání (i když je nejspíš nejúčinnější). Skvěle se dá hubnout plaváním (pokud máte tu možnost), cyklistikou (minimálně 1h obden - nejlépe denně), na kolečkových bruslích a běháním (40min 4x týdně - ze začátku velmi pomalu).
Pokud vás trápí nadváha, ideální jsou dlouhé procházky aspoň obden.
Změnou životního stylu se myslí změna denního režimu, činnosti prováděné během celého dne a hlavně změna stravovacích zvyklostí. Omezit příjem tučných jídel, živočišných tuků, soli. Ze svého dne zcela vyřadit návštěvy ve "fast foodech". Naopak zvýšit příjem zeleniny, ovoce, celozrného pečiva, rybího masa...
Základ je snídaně, ta by měla být nejvydatnější (pokud máte slabost pro nějaké kalorické jídlo, tak výjimečně si ho dopřejte jedině na snídani). Celkově zvyšte příjem hlavně zeleniny a ovoce bohaté na vlákninu a vitamíny.
Zásadně se nepřejídejte a jezte pomalu. Jídlo si vždy nachystejte, ozdobte třeba zeleninovou přílohou.
Také nejezte na noc. Večeři si dejte kolem 18.00, pokud chodíte spát hodně pozdě, můžete si potom vzít ještě něco lehkého, ale měli byste dodržet 3-4 hodiny před spánkem mít poslední jídlo.
Tak doufám, že by to mohlo být tak všechno, co je nejdůležitější - pokud všechno správně dodržíte, kila musí jít dolů.

7

Re: Hubnutí běháním

Barcelona
píšeš, HLAVNĚ během hubnutí pijte....
Tím myslíš přibližně kolik? Nedávno jsem na internetu četla, že tak jak bylo propagováno hodně pít, to že už ne, spíš jen tolik, kolik si tělo řekne, nadměrné pití je zátěž na ledviny.
Já sama odhaduji svůj příjem tekutin tak 1,5 -2 l denně.

8

Re: Hubnutí běháním

Ano tak kolem 2 l je si myslím ideální. A co se týče zátěže na ledviny - zdravé ledviny by to měly zvládnout.

9

Re: Hubnutí běháním

na zdravi.idnes. cz a podobné servery jsem už přestal chodit. Milion keců a nic z toho pravda. Můj názor

10

Re: Hubnutí běháním

Taky si myslím, tomu článku moc nevěřím.

11

Re: Hubnutí běháním

Vidím že se dotazy nakupily, to je jen dobře :-)
1) co se týče pití - já jsem schopen vypít i 4 litry během dne ono je to vždycky individuální, mě prostě pít baví a rád si přihnu neperlivé čisté vody:D neřekl bych ale že by se mělo to pití nějak extra zvyšovat aby se zhublo - spíše by se mělo pít tak jak se běžně pít má, jenže pitný režim spousta lidí nedodržuje, proto se pití při hubnutí asi tak zdůrazňuje. Pokud nemá tělo dostatek tekutin, hubne se o poznání hůře. Hlavně mějte na paměti že množstvím vypité vody nepřiberete - takže po tréninku si v klidu dopřejte vody kolik potřebujete (narážím na bezduché sledování ručičky na váze, která se po napití posune dopředu a skutečně se najdou i takoví, kteří nahlížejí na pití jako na věc, díky které váží více). Přemíra pití je samozřejmě zátěž na ledviny, ale myslím, že každý je dost chytrý na to, aby při páté návštěvě toalety během tří hodin poznal, že to s pitím přepískl hlavně si hlídejte at pijete dostatek.

2) Slon se ptal kolikrát týdně jsem ty procházky dělal - upřímně řečeno, byl jsem se projít všehovšudy dvakrát, protože trénuji 5x týdně minimálně, takže na dlouhé procházky moc času není. Ale vím, že kdybych chtěl shodit tuk jako prioritu, tak s nimi okamžitě začnu. Tělo při spalování mnohem hodnotněji při hubnutí vnímá, že Vaše aktivita trvá hodinu a půl, než když se jdete na půl hodiny proběhnout. Ty procházky umí být opravdu náročné, po dvou hodinách mě již nohy začaly bolet - těch 2,5 hodiny jsem dal jako příklad, choďte tak, abyste měli radost z pohybu a ne abyste byli ufunění k smrti. Tu procházku bych doporučoval asi obden, minimálně hodinu, nejlépe alespon hodinu a půl (opravdu stačí vlažná chůze).

3) články v novinách o hubnutí jsem také četl ale jsou udělané tak, že sice to povětšinou pravda je, ale neposkytne to ucelený soubor rad jak shodit - spíše to jsou takové výkřiky, které když dáte dohromady tak pořád něco chybí abyste mohli s hubnutím začít - snad jsem to vyjádřil srozumitelně

12

Re: Hubnutí běháním

Běhám-chodím - 7 týdnů, téměř každý den, kromě sobot, na ovál, dlouhý 2200m. Dělám dvě kola, celkem 40 minut, střídám 200 m rychlou chůzi, 200 běh plus cesta na ovál a zpátky mi trvá 30 minut rychlou chůzí. To je celkem 70 minut pohybu v tempu každé ráno na lačno. Zhruba celkem 7 km. Nejím smažená ani tučná jídla, jím častěji, menší porce. Piju neperlivou vodu a čaj, většinou zelený. Dneska ráno jsem si stoupla na váhu a nesundala jsem ani kilo. Za jak dlouho by se mělo projevit hubnutí? Může mi někdo poradit? Je fakt, že už mi není 20 ani 30, takže se mi bude hubnout hůř. Ale stejně. Dík

13

Re: Hubnutí běháním

Neřekla jsi docela důležitou věc a to tvou výšku a váhu. Příčina je podle mého v tom, že chodíš téměř každý den, já bych chodil běhat obden, sem tam možná dva dny za sebou. Jestli chodíš každý den tak to podle mého stimuluje růst svalové hmoty. Mnohem spíše bych tedy doporučil běhat obden, a zkusit dobu pohybu protáhnout až na jednu hodinu, není to vážně nic složitého, s tréninkem to přijde relativně snadno. Výživu chválím, možná omezit sladkosti (o jejich konzumaci jsi nepsala), a co se malých porcí týče - neměla bys jíst více než 5x denně. Takové uždibování v průběhu celého dne není vůbec dobré (tím neříkám že ty to děláš, jen nevyplývá že ne), nevynechávej snídaně (!!) a nejíst minimálně 3 hodiny před spaním...

14

Re: Hubnutí běháním

Díký za odpověď. Měřím 160 cm a vážím 69 kg, ráda bych se dostala na 60 nebo 58. Zkusím tedy chodit obden. Sladké úplně nevynechávám,  občas si dám, ale opět se snažím o malou porci. No ,asi bych to viděla tak na těch pět porcí, když dostanu hlad, dám si něco menšího. Myslíš, že se mám najíst ráno hned jak se vrátím z běhaní bebo mám počkat. Dávám si bílý jogurt s celozrnými cereáliemi a mandlemi.

15

Re: Hubnutí běháním

DOKKI, rozhodně nejez celozrnné cereálie..věř mi..párkrát jsem chtěla najet na dietu typu spousty vlákniny a zdravá strava..ale cereálie jsou blbost, podle mně není možné sehnat opravdu celozrnné neslazené poživatelné cerealie..mají strašně cukru a vláknina v nich není, protože to jsou už vyloupaná zrna..To bys jich musela fakt jíst pár gramů, abys nepřijmula moc kalorií..ty kecy v reklamách o cereáliích jsou  jen reklamní tah..Tohle je můj názor, třeba máš nějaké opravdu kvalitní neslazené, nepražené netučné s vlákninou..Třeba to jen zkus, vynech je na dva týdny..tak hodně štěstí pa

16

Re: Hubnutí běháním

Ahoj,
určitě taky doporučuju obden rychlou chůzi. Klidně 1,5-2 hodiny. Třeba se ti to teď zdá hodně, ale dá se to zvládnout úplně v pohodě. Je totiž docela možné, že teď při tom běhu máš příliš vysokou tepovou frekvenci a nenacházíš se v aerobní zóně, ve které se nejzdravěji a vlastně nejlépe hubne.
Takže určitě by byla lepší rychlá chůze. Někdy třeba chůzi vynechej a chvíli běhej. Ale z čeho je ten ovál? Je travnatý? Protože v žádném případě neběhej po asfaltu nebo na betoně (chodníky)... Hodně by trpěly klouby. A ještě něco, jaké máš boty? Vyplatí se koupit nějaké pořádné, případně zkonzultovat výběr bot s ortopedem a koupit i nějaké speciální vložky do bot podle typu došlapu.
Ihned po doběhnutí se jíst nemá. Nechat si tak 20-30min odstup.
Hlavně po návratu domů hodně pít.

17

Re: Hubnutí běháním

Ahoj,
ten ovál není asfaltový, je na něm povrch asi jako někde v přírodě, místy písek. Boty mám Nike, ale jestli jsou přímo na běh, nevím, ale jsou pohodlné. Myslím, že zkusím jeden den běhat a druhý den si přidám kolečko a jen půjdu rychlou chůzí a uvídím. Těch cereálií, od Nestlé, jím asi 20g.
Děkuju vám oběma za odpověď.

18

Re: Hubnutí běháním

No..je pravda, že 20g není až tak moc..údaje jsou na 100g, ale jak říkám, pro mně osobně jsou cerealie cesta do pekla..za prvé mi moc chutnají, takže jich určitě snim víc než ty a za druhé jejich složení asi nejni uplně nejlepší..takže když se to skombinuje tak je zle..a co si budem povídat,některý jsou teda docela drahý na to, že to má bejt zrní...
S tou tepovou frekvencí na tom něco bude, mně by vyskočilo při běhu srdce z těla..to už vim, že nespálim nic a jen se namáhám..zato když jdeš pěšky, rychlou chůzí, tak vydržíš jít dýl než běžet a srdíčko se má celou dobu dobře a rochní si..

19

Re: Hubnutí běháním

Ráno si klidně dej i musli s jogurtem, nebo kukuřičné lupínky s mlékem, ovoce (je bohaté na cukry téměř kompletně) dopoledne to vůbec není na škodu. Oběd hlavně at není tučný, těžký - vím, že se stačí na to jídlo jen podívat a logicky se sám sebe zeptat - čím mi toto jídlo bude prospěšné? U řízku, francouzských brambor, hranolek - tam si to prostě neokecáte, je to celkem spolehlivá metoda...3 hodiny před spaním nejíst...

20

Re: Hubnutí běháním

Ahojky,taky přidám své polénko do ohně..vrátil jsem se k běhání po 12letech života kouření,flákání se na gauči a s váhou 93,7kg a to už jsem si řekl dost...vypadám jak před zabijáčkou.Musím začít zase běhat,protože neznám lepší aerobní pohyb.Ted se nacházím po zhruba měsíčním tréninku.běhám každý den podle tréninkového plánu.
Začal jsem s 30min max a to jsem umíral a postupně schazoval kg ted běhám 2-2.30hod v klidu.Momentální váha je 87,5kg a doufám,že půjde pořád dolu.Chci se dostat na 80kg.Rozhodl jsem se že zkusím maraton,tak uvidím.

21

Re: Hubnutí běháním

Zdravím všechny ty, kdo úspěšně shazují kg a ty, kteří se o to pokouší. U mě váha od začátku běhání (jaro t.r.) ukázala pouze -2 kg (mám 158/58), ale v sobotu mi dcera říká, kde máš zadek? Takže se  to upravuje asi jiným způsobem (svaly/tuky), což mě těší.  Na nějakých 55 kg bych se chtěla dostat, ale protože nejsem ukázněná v jídle (zejména sladkosti), bude to zřejmě těžší.
Mizuno,
máš mou velkou podporu s tím maratonem, o závodech jsem nikdy neuvažovala, ale nikdy neříkej nikdy, že?

22

Re: Hubnutí běháním

Ahoj Amino, já běhám od začáku srpna, tedy střídám běh a chůzi, mám dole asi tři kila a snažím se dost omezovat v jídle, ale asi to chce čas a máš pravdu, asi to není jen o kilech, ale postava se postupně upravuje. Já měřím 160 cm a chci se dostat na 60 kg, ale nevím. Teď mám 67. Taky asi čím je člověk starší, jde to hůř. Nicméně, sladkosti si taky neodpustím i když jsem je hodně omezila. Měj se

23 Naposledy upravil: silvuple (20.06.2009 11:07)

Re: Hubnutí běháním

Ahojky, taky se pridam :-)
Zacla jsem hubnout od unora a uz mam dole 7.5kg.. zmenila jsem jidelnicek a priznam se, ze s vyberem pohybu jsem mela trosku problemy. Nikdy jsem beh nemela rada, nestacila jsem s dechem (jeste za dob, kdyz jsem kourila) a i po tom, kdyz jsem prestala, se to pro me zdalo jako velka fuska.
Tak jsem zacla prochazkama, mam dve deti, takze s tim nejmladsim jsem chodila pravidelne na rychlou 1.5hodiny trvajici prochajdu. Hrozne me to bavilo, zaroven to byl i pro me takovy relax, vzala jsem si Ipod a s hudbou, kterou mam rada, se to razovalo jedna basen :-)
Kila sla postupne dolu, ale za nejakou dobu, jakoby si na to telo zvyklo a uz to dolu tak pekne neslo. Zkusila jsem tedy behani, prvni dva tri behaci vecery jsem toho mela plny zuby, nechytlo me to, pripadala jsem si, ze se na me vsechno hrozne trese, ze ten obrovsky zadek nechavam nekde jeste pul metru za sebou.... ;-D
Nicmene jsem vytrvala a za velke podpory manzela jsem se na to nevykaslala a dneska behani miluju!
Beham obden, mam svoji trasu, kterou obmenuju podle toho jakou mam zrovna naladu a chut. Kombinuju to jeste s chuzi, takze tzv. indiansky beh, protoze celou cestu zkratka jeste nevydrzim, no ale snazim se a je to lepsi a lepsi.
A kila jdou pekne dolu. Hlavne ale se mi krasne zformovala behanim postava. Nikdy jsem nemela prilis hezky nohy, kteryma by se dalo chlubit, ale od ty doby co beham, se mi hezky vytvarovaly a je na ne rozhodne prijemnejsi pohled :-)
A ta velika zadnice se taky pomalu ztraci. Proste vic nez ubytek kil vidim velikou zmenu na proporcich, coz je parada :-)
Ted jen vydrzat!:-)

24

Re: Hubnutí běháním

mam takovou otazku jestli muzu rano na snidani si dat celozrny rohlik .Behat jsem zacal protoze chci byt hasicem takze musim ubehnout 2km za 9min,dale hraju fotbal snad se to povede

25

Re: Hubnutí běháním

mizuno: Přikláním se k podpoře na maraton. Jen ať nepřeceníš své síly a nesekneš tam sebou. Jinak velký obdiv, já bych to nikdy nedala. určitě ne.