1

Téma: Oteklé kotníky

ahoj všem,
začal jsem před měsíce trochu běhat, hodně mě to chytlo, ale po cca 14 dnech mě začalo bolet koleno, ale
hlavně mě otekly oba kotníky, hlavně na vnitřních stranách. Bolest je dost silná, pajdám jak Žofré smile a o běhání
si můžu nechat jen zdát. Kotníky teď leduji a mažu Voltarenem. Je mi 36 let, dřív jsem aktivně hrál fotbal, nadváhu
nemám smile

Tedy otázky zní:
- nepřehnal jsem to? běhám 2x15min tj. asi 6-7km, 2x týdně
- mám správnou obuv? boty na mi v obchodě doporučili SALOMON XT Weeze (běhám na asfaltu, v létě chci spíš les)
- je to běžné, je to otázka zvyku?

díky za rady od zkušenějších

Laďa

2

Re: Oteklé kotníky

Ahoj,
já sice nejsem jedna ze zkušenějších, ale teď nedávno jsem na jednom serveru četla o hodně podobném problému. Pánovi také natékaly nohy při sportu a také nevěděl čím to je. Šlo o diskuzi a myslím, že mu celkem dobře poradili. Tady je odkaz: http://www.lymfoterapeut.cz/diskuze/otoky-nohou . Tak snad ti to trochu pomůže :-)

3

Re: Oteklé kotníky

čauky Žofré,
před během ze zahřej: klusání na místě,
při vlastním běhu: postav se na startovní čáru svojí vlastní štreky, pokrč se mírně v kolenou jednu nohu zvedni (z profilu to vypadá jako do čísla 4)a pohoupej se v této poloze vyzkoušej i na místě poskakovat, poté se mírně předkloň tj. (ramena - kyčle - kotníky) v jedné rovině!!!!!!!! nevím jak to jinak zdůraznit než vykřičníky "prostě jako prkno" a drž stejnou polohu (stačí úhel 2 stupně prostě dokud nezačneš padata a drž to" furt i k dyž poběžíš (při běhu jde jen o to aby jsi nespadl na hubu kladl nohy pod sebe a ne před sebe),
- tomu se říká gravitace a nohy tě jen podpírají (málokdo to umí i za střízliva tomu věř), o ničem běh není,

Ale nemá smysl tady něco linkovat bez teoretické průpravy.