1

Téma: Nákup bot

Ahoj všem,
Rád bych se podělil o příjemnou zkušenost ze včerejšího nákupu na prodejně v INTER****T.

Původně jsem chtěl boty dvoje, jedny na běh druhé na chození. Proběhl zdlouhavý výběr z vystaveného sortimentu kde se snažil být maximálně nápomocný jeden z pracovníků a ochotně nosil vše v mé velikosti 46-47, které na place povětšinou neměli smile.

V podstatě jsme zabíjeli čas a dělali jsme přehled toho co by asi tak mohlo být. To důležitý však přišlo o trochu později a výběr všech bot, které jsem si vybral do užšího výběru byl pasé.

Uvolnila se analýza chodidla, běhu a došlapu.
Výsledek? Pane Vaše noha je dost úzká v těchto botách by jste měl volnou část ve špičce, v těchto by se vám propadala pata. Nárazy jsou tlumený v jiné části boty než došlapujete....

Odešel jsem s jedněmi botami, které ještě o 300Kč překročily můj limit na dvoje boty...

A to nejmilejší rozčarování? To přišlo až doma, když jsem se chtěl podívat, kde je seženu příště "levně na netu"
Zadám do vyhledávače ASICS GT-2000 a ceny? 3400 a vyšší přitom mě včetně provedené analýzy  přišly na 2800,-

Tak kdyby náhodou někdo hledal dobrý poměr cena servis kvalita wink

2

Re: Nákup bot

Zajímal by mě i verdikt s používání a celková spokojenost, až budou trochu otestovány wink

3

Re: Nákup bot

Bohužel nepovím jak jsou dobré a to ze dvou důvodů smile
1) tohle jsou moje první běžecké boty ze kterých mě nebolí kolena.

2) S běháním začínám po mnoho letech a operacích kolen takže z mého pohledu jsou úchvatné smile

A teď trochu z praxe. Boty jsem kupoval 10.8. s ortézou na noze a při bolestech kolen od té doby drobné procházky kolem 5 km za den. V dalším týdnu jsem už zkoušel najet na tréninkový plán od Endomondo - indiánská chůze a procházky k tomu 5-10 km  a noha? Bolí... ale ne v koleni. Pobolívají zatuhlé svaly.

Boty používám v kombinaci s ponožkami VOXX (teplotní kat. A) a při teplotě kolem 12°C, které podvečer bývají nemám pocit chladu (ve srovnání s prvními botami NEWBALANCE, kde za pohybu byl znát "průvan" přes odvětrávání)

Ale je to vše jen subjektivní dojem bez možnosti porovnání.