1

Téma: před začátkem

Zdravím, jelikož ve svých 18 letech mám volných dnínapadlo mě, že bych si rád vyzkoušel něco nového a nakonec jsem se rozhodl pro vyzkoušení závodu v nějakém vytrvalostním běhu, jelikož sem velmi soutěživý a běhat jenom pro zdraví, či kondici bez měření výkonů s ostatními, nebo soupeření by byla nuda, navíc vyzkoušet běžecký závod ve vytrvalostním běhu jsem chtěl vždy. Zatím jsem však nezačal běhat, avšak rád bych.
Jelikož však se však nechci zostudit nedokončením závodu, plánuji jej někdy v srpnu 2013, avšak pouze pokud se alespoň trochu vytrénuji. Problém je, že zrovna začíná zima a je zrovna jeden z nejnevhodnějších měsíců (ten nejhorší je asi leden) pro začátek. Otálet s tím do března se mi však nechce, znám se moc dobře, že bych to odkládal, a i kdybych opravdu začal, jakmile zmizí mráz, tak bych třeba mohl litovat, že jsem mohl mít již měsíce tréninku za sebou. Avšak zase začínat teď by nemuselo být nejlepší, jelikož můžou přijít silné mrazy a chladno je už teď, což by mi znemožnilo trénink a já bych musel ustat, než by pominul a po třeba dvou týdnech bych musel začít úplně znovu, od nuly. A také když se kvůli mizerné kondici nachladím, tak bych také musel na pár týdnů ustat.
Také je menší problém v tom, že než se dostanu do návyku, budu muset běhání tajit, pokud bych totiž o tom informoval okolí a pak s tím najednou praštil, nebylo by nejlepší, když by o tom okolí vědělo. Kvůli tajení budu muset běhat ráno, dokud bude tma. Až už tma ráno nebude, to bych už měl mít návyk.
Jak a kdy bych měl začít?

2

Re: před začátkem

Ahoj, musím se u Tvého příspěvku trošku pousmát. Proč chceš běhat v utajení ? Aby se Ti nikdo nesmál ? Vždyť běháš jen pro sebe a ostatní Ti můžou být ukradeni. Když Tě běh nechytne, tak prostě přestaneš. Vždyť to přece není žádná ostuda. A také by sis měl zvyknout na to, že budeš muset běhat tak, abys získal kondici. Bez toho to opravdu nepůjde. Také záleží na tom, jak dlouhý závod chceš běžet, jestli 5 km, 10 km nebo více ? Je hezké mít takové plány, ale skutečnost je bohužel trošku jiná. Trénovat bys měl pravidelně a hodně. Teda pokud nechceš ten závod jen doběhnout bez ohledu na čas. Myslím si, že začít můžeš kdykoli. Já běhám i v dešti, ve sněhu i v těch mrazech co byly a věř mi, že nemocná fakt nejsem. Ti co běhu propadli běhají za každého počasí a bez problémů.  Ale určitě bych v té zimě nevyběhla bez kvalitního funkčního prádla, rukavic, čepice a šátku přes pusu.  Ze začátku to hlavně nepřežeň, začala bych s kratšími úseky a postupně si pak přidávat. Třeba i střídat běh s chůzí. Pokud budeš pravidelně běhat, tak si za chvíli zvykneš. Určitě bych se vykašlala na okolí, protože to děláš opravdu jen a jen pro sebe. Přeji Ti, abys zkusil vyběhnout co nejdříve a užíval si to.  Aby Ti běh přirostl k srdci a mohl sis pak dát nějaký ten svůj vysněný závod.  Ahoj.