1

Téma: Zkušenosti se sporttestry při běhání

Ahoj, běháním se zabývám asi 2 roky a tak přišlo na nákup sporttestru. Koupil jsem Sigma PC 25.10. Nastavil jsem svůj věk a váhu. Tento sporttestr disponuje režimy Spalování tuků, Fitness a Invidual (vlastní). Zkusil jsem první z nich. Po volbě režimu přístroj ukázal rozmezí 103 až 130 tepů za minutu. Vyběhl jsem. Po chvíli, abych se udržel v tomto rozmezí bych musel jít a ne běžet. Moje tepovka byla na rovince kolem 140, v kopci 150 až 170. Průměr byl 144. Uběhl jsem 2,8 km za 17:30 min. Běžel jsem klidným tempem. Co mám proto udělat, abych se vešel do rozmezí 103-130 určené přístrojem? Poradíte prosím? Díky smile Pája

2

Re: Zkušenosti se sporttestry při běhání

90 přečtení a ani jedna odpověď...
Zkusil jsem v režimu Spalování tuků (moje 103-130) jít rychlým krokem. Když tepovka klesla ke 103, kousek jsem popoběhl a pak zase rychlou chůzi. Takhle by to šlo. Ještě zkusím rotoped.

3

ahoj, no já bych měl běžet na 105 - 133 a mám to podobné,abych to udržel tak je to takový běh neběh smile
Vyřešil jsem to individuální zonou 145- 163 (70 - 85 %) a běhám prostě svižně smile
4 měsíce běhu, 6 kg dolů a super pocit po každém doběhu smile)

4

edit: 5/2013
Sportestr mám nastaven na inviduální režim 140-165. Pokud běžím rychle nebo do kopce a dojdou síly, zpomalím na tento rozsah frekvence a po odpočinku zase zrychlím...  Jinak hubnout nepotřebuji. Měřím 175 a vážím 73,5 kg. smile

5

Rapeman napsal:

Sportestr mám nastaven na inviduální režim 140-165. Pokud běžím rychle nebo do kopce a dojdou síly, zpomalím na tento rozsah frekvence a po odpočinku zase zrychlím...  Jinak hubnout nepotřebuji. Měřím 175 a vážím 73,5 kg. smile

Slušná váha, já mám 76 Kg na 176 a trošku bych ještě dolů dal. Ten individuální režim máte nastavený podle max. TF a jaké dolní hranice?

6

Rapeman napsal:

Ahoj,

záleží, o co ti jde. Pokud se snažíš shodit váhu, a to co nejvíc tuku s co nejmíň svalů ( nelze shodit tuky a žádné svaly, natož nelze shodit tuky a svaly přibrat, mění se pouze poměr jednoho k druhému ), tak obecně vzato je dobré pohybovat se v té tepovce, kterou ti sporttester naordinuje. Podle toho co píšeš ( rychlost, vzdálenost, tep ) ještě nejsi dost vyběhaný a tak máš při poměrně pomalém tempu vysokou tepovku. Řešení jsi sám nastínil - " indiánská chůze " - popoběhnout, jakmile ti tepovka vylítne, jít, a tak to střídat, hlavně vytrvat dost dlouho. Alternativou je HEAT - chůze na chodítku ve fitness, místo rychlosti si zvol větší úhesl stoupání a hlídej tepovku. A rotoped, taky bezva.

Pokud ale prostě chceš běhat, tak běhej, podle nějakého rozumného tréninkového plánu, a chceš-li u toho shodit váhu, tak prostě trochu míň jez - vím o čem mluvím, shodil jsem ze 115 kilo na dnešních 80, a to tím, že jsem si zapisoval energii spálenou při sportovních aktivitách a otrocky zapisoval vše, co sním a hlídal kalorický příjem. Teď je mi 40, při 182 cm vážím 80 kg, tělesný tuk jen 10 %, běhám cca 150 km měsíčně...

To je asi vše, přeji pevnou vůli.

Ota

7

Ahojte,
jsem v běhání nováček, ale docela mě to chytlo.
Rád bych si koupil nějaký rozumný sporttester. Uvažuju o Suunto Ambit 2S.
Máte s ním někdo zkušenosti? Běhám zatím s kamarádem, který má Garmina a ten mu hlásí každý kilometr.
Tuto funkci bych docela využil, ale nemůžu se od nikoho dozvědět, zda ji Suunto má.

Díky za info, pokud máte někdo s těmito hodinkami zkušenosti.

Lukáš

8

candysek napsal:

Ahojte,
jsem v běhání nováček, ale docela mě to chytlo.
Rád bych si koupil nějaký rozumný sporttester. Uvažuju o Suunto Ambit 2S.
Máte s ním někdo zkušenosti? Běhám zatím s kamarádem, který má Garmina a ten mu hlásí každý kilometr.
Tuto funkci bych docela využil, ale nemůžu se od nikoho dozvědět, zda ji Suunto má.

Díky za info, pokud máte někdo s těmito hodinkami zkušenosti.

Lukáš

No tak co píší zde,tak ano...Měl by jí mít.-http://www.pulsmetry.cz/novinky-s-foto/novinka-na-trhu-suunto-ambit-2-a-ambit-2s

9

Díky za info.. Stejně se pro ně nejspíš rozhoupu a udělám si radost :-)
Lukáš

10

Zdravím, nemá někdo osobní zkušenost s testerem od Nike? viz:

http://www.mujbeh.cz/nike-sprtwtch-gps- … wm0070-002

vím, že jich je teď k dispozici celkem hodně, ovšem rád bych se držel své značky:)

11

Nevím, ale kvůli tomu abych něco shodil bych se takhle nikdy neomezoval. Aby mi na ruce něco pípalo a říkalo mi to ať zpomalím, když se mi chce normálně běžet...

12

Já přemýšlím o těhle sportovních hodinkách : Sportovní hodinky polar M400 Nebo mi doporučíte nějaké lepší s poměrem cena/výkon?