1

Téma: Prosím o radu

Dobrý den (Ahoj),
je  mi 14 let, chtěl bych začít běhat, abych zhubnul a zlepšil si kondici,
jenže mám problém uběhnout 800 m bez zastavení a 1 kolečko na fotbalovém hřišti mám za 2 minuty...
Jak mám tedy začít?

2

Re: Prosím o radu

Pokud je to opravdu pravda, tak musíš ještě hodně trénovat. Prostě pořád běhej, dokud budeš moct (nemyslím tím do úplného vyždímání) a za chvílí těch 800m dáš v pohodě.

Ať už na http://www.rehasport.cz/ nebo http://www.airex.cz/ seženete spoustu pomůcek pro cvičení.

3

ahoj, tak to fandím, poklusávej dál, jogging...to půjde

4

Zdravím,
je to krásný věk 14 roků, kdy jste na počátku své běžecké kariéry. Záleží na tom kolik kilo máté nadváhu a jaký je Váš zdravotní stav. Je potřeba postupovat krok za krokem.kdy není možné v krátké době získat vše. Vše je otázka času a postupné zátěže organismu. Musíte si běh oblíbit a ne zprotivit tím, že poběžíte velkou vzdálenost vražedným tempem. Krátkodobý trénink má jen krátkodobý účinek Začněte pomalým klusem na měkkém terénu, nejlépe v přírodě s vhodnou obuví. Budujte zpočátku vytrvalost a nehleďte zas tak moc na čas. Postupem času se jistě podaří uběhnout souvisle i několik kilometrů a zredukujete si váhu. Potom se budete na běhání těšit a běh stane se téměř každodenní potřebou. Ze začátku stačí běhat obden, postupně častěji. Nutný je i odpočinek a relaxace, současně i postupné prodlužování uběhnuté vzdálenosti. Zátěž zvyšujte postupně, po běhu se musíte cítit dobře, ne extrémně unaven. Nelze zvyšovat objem a intenzitu současně.
Běh je velice krásný a jednoduchý. Přináší velké zisky pro zdraví a dobrou kondici. Je to ideální sport pro redukci váhy a posílení oběhového systému - srdce, plíce apod.
Ať se daří hlavně začněte, běhejte a nepřestávejte, určitě se to vyplatí. Velice důležitá je pravidelnost opakování cvičení, tedy běhu. Běh je lék, a jako lék jej musíme i užívat.

Běhu zdar.

5

Ahoj všem,
nechci zbytečně zakládat nové vlákno tak to napíšu sem, snad si toho někdo všimne smile
Pro začátek nejdříve uvedu, že s běháním sem teď začal již podruhý protože před rokem sem začal dost špatně a došla motivace. Teď sem začal podruhý a spadnul sem do toho naplno. Vzal sem si ponaučení z rad, hlavně že to chce fakt pomalu a tak po střídání chůze a běhu sem konečně došel jen k běhu. Včera a dnes zopakováno na své trati přibližně 5,5km bez přerušení běhu za skoro přesně 40min. Vím, že to není žádné terno, ale jen velmi těžko se dá popsat jak moc mi potěšilo, že sem to zvládnul. Teď už snad k tomu dotazu. Přemýšlím totiž jak dál postupovat, jestli mám nechat stejně dlouhou trať a běhat jí nějakou dobu s tím že se časem budu zrychlovat...snad. Nebo mám nechat tohle šnečí tempo a prodloužit si trať zase o nějaký kiláček? Za každou radu díky.